تمامی خدمات موبایل به صورت آنلاین !!!!!!!!

آموزش فلش گوشی های اندرویدی نوکیا

برند نوکیا نیز در چند سال اخیر شروع به تولید و عرضه گوشی های اندرویدی کرده است و معمولا در گوشی های خود از اندرویدی شبیه به اندروید خام استفاده میکند و اپدیت های اندروید را زودتر در اختیار کاربرانش قرار میدهد در این مطلب قصد داریم نحوه فلش گوشی های نوکیا را توضیح دهیم.

این برند از دو نوع cpu در گوشی های خود استفاده میکند در بیشتر گوشی های خود از cpu کوالکام و در چند مدل دیگر مانند نوکیا ۱ و نوکیا ۳ از cpu مدیاتک استفاده کرده است از انجا که در اکثر برند ها نوع cpu روش فلش را تعیین میکند در این برند هم نیز به این صورت میباشد و به طور کل چهار روش فلش برای این برند وجود دارد

  • فلش پردازنده های مدیاتک از طریق sp flashtools لینک اموزش
  • فلش گوشیهایی کوالکام در حالت ۹۰۰۸ لینک اموزش
  • فلش فایل OTA در ریکاوری
  • فلش رام nb0 با onlin service tool)) OST))

روش اول که با sp flashtools انجام میشود و لینک آموزش هم روبروی آن قرار دارد

ذر روش دوم هم گوشی را باید ابتدا باید به حالت ۹۰۰۸ یا edl برده و سپس از طریق باکس best2 یا qfil فلش را انجام داد

نحوه فلش فایل OTA در ریکاوری

۱.فایل زیپ OTA را دانلود و به گوشی خود منتقل کنید.

۲.گوشی را به طور کامل خاموش کنید. گوشی را به کامپیوتر متصل کنید حالا دکمه های پاور + ولوم بالا را ده ثانیه نگه دارید ارم را مشاهده کردید پاور را رها کنید و ولوم بالا را نگه دارید تا وارد ریکاوری مود شود.

۳.در مود ریکاوری گزینه Apply Update From Sdcard را انتخاب کنید.

۴.فایل زیپ OTA که قبلا به گوشی فرستاده بودید را انتخاب و نصب کنید.

نحوه فلش با OST

۱.ابتدا برنامه OST را از لینک زیر دانلود و فایل لانچر را نصب کنید

نسخه v6.1.2

نسخه v6.0.4

فایل کرک و پچ کننده فلشر را از این لینک دریافت کنید.

۲.وارد مسیر C:\Program Files (x86)\OST LA شوید و فایل OnlineUpdateTool.exe را کاملا پاک کنید سپس فایل کرک که از بالا دریافت کردید در همان جا کپی کنید.

۳.حال برنامه پچ شده را از run as administrator باز کنید اگر درست پچ شده باشد از شما لاگین و پسورد نمیخواهد و یک مرتبه وارد برنامه میشود.

۴.گوشی را با کابل به کامپیوتر متصل کنید و گوشی را خاموش کنید و با فشردن همزمان ولوم بالا و پاور وارد محیط دانلود مود شوید.

۵.در برنامه فایل رام را آدرس دهی کنید در صفحه بعد میبایست دکمه Edit Phone Information روشن شده باشد آن را بفشارید احتمالا ارور دریافت میکنید که بدون توجه به آن دکمه next را بزنید.

۶.منتظر بمانید تا عملیات فلش به پایان برسد.

موفق باشید